Krajowy Trening Pierwszej Pomocy w Łabiszynie!

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Krajowy Trening Pierwszej Pomocy w Łabiszynie!

20 czerwca 2026 r. w Łabiszynie odbył się krajowy trening pierwszej pomocy, zorganizowany w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”.

W godzinach od 12.00 do 14.00 mieszkańcy naszej gminy mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do ratowania życia. Zajęcia były prowadzone przez  szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża z Zespołu Szkół w Łabiszynie.

Podczas warsztatów omówiono oraz praktycznie przećwiczono m. in.:

  • prowadzenie pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO),
  • użycie automatycznego defibrylatora AED,
  • tamowanie krwotoków i opatrywanie ran,
  • postępowanie przy zakrztuszeniach,
  • ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,
  • użycie chusty trójkątnej,
  • prawidłowe wezwanie pomocy pod numerem telefonu 112.

Urząd Miejski w Łabiszynie dziękuje szkolnemu kołu PCK z Zespołu Szkół w Łabiszynie za pomoc w przygotowaniu treningu oraz łabiszyńskim  aptekom za wsparcie materiałowe.


#AkademiaOLiOCKujPom

#BezpieczneKujawskoPomorskie


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij