Krajowy Trening Pierwszej Pomocy w Łabiszynie!
A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę pokaż poprzedni artykułKrajowy Trening Pierwszej Pomocy w Łabiszynie!
20 czerwca 2026 r. w Łabiszynie odbył się krajowy trening pierwszej pomocy, zorganizowany w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”.
W godzinach od 12.00 do 14.00 mieszkańcy naszej gminy mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do ratowania życia. Zajęcia były prowadzone przez szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża z Zespołu Szkół w Łabiszynie.
Podczas warsztatów omówiono oraz praktycznie przećwiczono m. in.:
- prowadzenie pierwszej pomocy przedmedycznej,
- zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO),
- użycie automatycznego defibrylatora AED,
- tamowanie krwotoków i opatrywanie ran,
- postępowanie przy zakrztuszeniach,
- ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,
- użycie chusty trójkątnej,
- prawidłowe wezwanie pomocy pod numerem telefonu 112.
Urząd Miejski w Łabiszynie dziękuje szkolnemu kołu PCK z Zespołu Szkół w Łabiszynie za pomoc w przygotowaniu treningu oraz łabiszyńskim aptekom za wsparcie materiałowe.
#AkademiaOLiOCKujPom
#BezpieczneKujawskoPomorskie